Disabled Enabled Cloud

Kam to reikia?

DisabledEnabled.eu – unikalaus tipo neįgaliųjų ir su jais siejamos visuomenės, socialinis tinklas, sukurtas padėti neįgaliems išvengti kelionėje atsiradusių nepatogumų dėl turimų negalių, bei padėti atkreipti dėmesį institucijoms kurios atsakingos už socialinę integraciją. Idėja kilo iš natūralaus poreikio planuoti savo maršrutą. Dalinis laisvo judėjimo (neįgalus vežime, aklas, kurčnebilys, psichinė negalia) ribojimas atsiradęs dėl įvairiausių priežasčių (trauma, prigimtis, liga) privertė susimąstyti, kad reikalinga priemonė žinoti savo galimybę patekti ten kur nori būti (kelionė į užsienį, kelionė į žymias vietas, muziejus, viešbutis, universitetas ir k.t.). Tokia priemonė leis žmonėms išvengti papildomų nepatogumų ar nejaukių situacijų, kai reikia patekti į norimą vietą, o tokios galimybės tiesiog nebuvo numatytą.

Kaip tai veikia?

Neįgalus žmogus (arba jį lydintis) norėdamas gauti informaciją apie galimybę nuvykti į mėgstamiausią vietą pasaulyje, pernakvoti jam pritaikytame viešbutyje, apkankinti žymę vietovę į savo išmanųjį telefoną parsisiunčia nemokamą mobiliąją aplikaciją, kuri savaime informuoja apie planuojamo maršruto tinkamumą Jūsų negalios tipui (aklas, neįgalus vežimėlyje, kurčnebilys, psichinė negalia) tinkamumą. Reitingavimas – labiausiai pritaikytos vietos. Informuoja kitus socialinio tinklo dalyvius apie naujas galimybes keliauti. Tokiu būdu vieni kitus informuodami pritaikysim pasauli žmonėms su negalia.

Jei jau kažkas su Jūsų tipo negalia į tą vietą nuvyko ir jautėsi gerai – tai galite ir JŪS!!!.

Labai svarbu paminėti, kad Jūsų pažymėtos nepritaikytos vietos iškarto informuos atitinkančias institucijas apie esamą padėtį. Taip padėdami Valstybės atsakingiems žmonėms padėsime vieni kitiems. Toks betarpiškas bendradarbiavimo mechanizmas leis išplėsti socialiniai atskirčiai priskiriamiems žmonėms savo pasaulėjautą.

Programinė įranga

Šiuo metu rengiama svetainė registracijai ir integracijai. Lygiagrečiais kuriame testines Android ir iOS (iPhone ir iPad) programėles.

Tikslai

  • DisabledEnabled EU projekto tikslas – naujų technologijų dėka pritaikyti pasaulį žmonėms su negalia.
  • Suburti bendruomene, kuri vieningai veikdama padėtų sau ir kitam.
  • Komercializuoti projektą pasiūlant išplėstinį paslaugų paketą (pritaikytos kavinės, restoranai, sodybos, spec. poreikius turinčių žmonių kelionės ir k.t.)